Choć styl glamour we wnętrzach nieodmiennie kojarzy się z pałacowymi, ogromnymi przestrzeniami, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać jego atuty nawet w małym mieszkaniu w bloku. Kolory, jakie się tu stosuje, błyszczące powierzchnie i rzęsiste oświetlenie sprawią, że takie mieszkanie wyda się większe, co stanowi dodatkowy argument za taką stylizacją. Czym charakteryzuje się styl glamour w aranżacji wnętrz i od czego zacząć, urządzając swoje mieszkanie w takim właśnie stylu?
Glamour we wnętrzach
Styl glamour we wnętrzach można rozpoznać już od pierwszego spojrzenia. Choć kojarzy nam się z pałacami, warto wiedzieć, że powstał w inspiracji… filmami. Wszyscy pamiętamy filmy z dawnych lat, w których gwiazdy czarno-białych produkcji przechadzały się w drogich sukniach po wnętrzach luksusowych domów. To właśnie one stały się impulsem do tworzenia aranżacji wnętrz w takim właśnie stylu. Blask, przepych, bogactwo, szlachetne materiały, pałacowe akcenty i ekskluzywne wyposażenie – to wszystko znajdziemy w stylu glamour.
Kolory w mieszkaniu stylu glamour
Kolory odgrywają w mieszkaniach glamour niebagatelną rolę. Nie mamy tu zbyt szerokiej palety barw do wyboru. Dominują tu: biel, czerń i fiolet (zwykle ciemny, biskupi, czasami ciemny róż). Nie można tu też zapominać o ulubieńcach glamour: złocie i srebrze. Połączenie tych kolorów daje efekt szlachetnego, pałacowego wnętrza, który w następnych krokach będziemy tylko potęgować. Dodajmy tu jeszcze, że biel i czerń to najczęściej wykończenia ścian i podłóg, natomiast kolory srebra i złota, fiolet czy też ciemny róż zarezerwowane są zwykle dla mebli i dodatków.
Materiały w mieszkaniu glamour
Styl glamour kocha szlachetne, drogie materiały. Marmur czy też granit na podłogach i ścianach podkreślają ekskluzywność całej stylizacji, dodatkowo wprowadzając do niej blask. Sofy i fotele najczęściej tapicerowane są tu aksamitem i z tego samego materiału często stosuje się tu zasłony na okna. Meble koniecznie powinny być wykonane z litego drewna, a lustra muszą lśnić kryształowym blaskiem. Kryształowe są tu również żyrandole.
Meble w stylu glamour
O meblach już nieco wspomnieliśmy, jednak są one tak charakterystyczne w aranżacjach glamour, że nie sposób zatrzymać się przy nich dłużej. Ich kształty są stylizowane na meble retro: gięte nóżki, bogate zdobienia to ich znaki rozpoznawcze. Dotyczy to zarówno mebli w salonie czy sypialni, ale także w łazience. W kuchni glamour znajdziemy zwykle meble bardziej klasyczne, zawierające frezy i przeszklenia.

Dodatki i dekoracje w mieszkaniu glamour
Dekoracje i dodatki w aranżacjach glamour odgrywają dużą rolę. Podkreślają one przepych, dodają blasku i akcentują luksus. W wystroju glamour często więc spotkać można:
- Lustra w bogato zdobionych, szerokich ramach,
- Lśniące ramy obrazów,
- Kryształowe żyrandole,
- Pikowane kanapy, sofy, szezlongi i fotele,
- Sztukaterie,
- Wazony z bukietami kwiatów,
- Materiałowe tapety.
Styl glamour w połączeniu ze stylem nowoczesnym
Niezwykle ciekawym, choć zdawałoby się, bardzo odległym stylistycznie, połączeniem, jest glamour i styl nowoczesny. Lśniące, minimalistyczne tafle frontów szafek i pikowane kanapy. Proste w formie lampy i zdobne sztukaterie, nowoczesne meble i kryształowe żyrandole – takie zestawienia robią duże wrażenie i są nietuzinkowe. Jednocześnie jednak wymagają wyczucia i ogromnej wrażliwości estetycznej. Takie aranżacje świetnie sprawdzają się zarówno w domach, jak i w mieszkaniach w bloku.